fbpx

"Yarının İzleri: Yeni Yüzyıla Genç Bakış"

Çağdaş ve sürdürülebilir sanat ortamının sağlanması, sanatsal öğretilerin geniş halk kitlelerinde yaygınlaşması için çaba sarf etmek üzere yola çıkıyoruz. Hotel Bosnalı sanat ve gençler için vce gençlerle harekete geçiyor. Adana Bosnalı Hotel’de gerçekleştireceğimiz  “Genç ve Yeni Yüzyıl” sergimizde genç sanatçılara eserlerini sergilemesi için alan yaratmak amacıyla açık çağrıda bulunuyoruz. 

Türkiye’deki üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişiler,  3 Aralık 2023 tarihine kadar art@hotelbosnali.com ve hotelbosnali.com/art adreslerinden başvuru yapabiliyor.

Katılım Koşulları:

 1. Sergiye 35 yaş altı olmak kaydıyla Türkiye’deki üniversitelerin lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezunları katılabilir.
 2. Eser tekniği ile ilgili bir kısıtlama yoktur. Ancak eserinizi ölçüsü 100 cm x 100 cm ölçülerini aşmamalıdır.
 3. Sergiye en fazla 3 eserinizle başvurabilirsiniz.
 4. Sergiye katılım için ilettiğiniz eserler daha önce yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş olmalıdır.
 5. Başvuru yapılan eserlerin özgün bir çalışma olması gerekmektedir.
 6. Sergiye katılacak eserlerin temaya uygun yeni üretim olması gerekmektedir. Serginin teması “Çağdaş ve Sürdürülebilir Yeni Yüzyıl”dır. Eser metni gönderilmeyen başvurular kabul edilmeyecektir.
 7.  Açık çağrı için son başvuru tarihi 3 Aralık 2023’tür.
 8. Sergiye başvuru yapmak için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde art@hotelbosnali.com adresine mail atmanız gerekmektedir. Gerekli belgeler: Eserlerin fotoğrafı, künyesi, her bir eser için metin (Max 150 kelime)
 9. Başvuruda eserin fotoğrafı jpeg veya PDF formatında ve görsellerin her biri en az 1 MB en fazla 5 MB boyutunda olacak şekilde kaydedilmesi sağlanmalıdır. (Fotoğraf çekimlerin düz bir fonda temiz bir zeminde yapılmasına ve sanatçının imzasıyla birlikte gönderilmesine özen gösterilmelidir.)
 10. Bilgilerin ve belgelerin eksik olması durumunda başvuru, seçici kurul elemesine girmeden değerlendirme dışı bırakılacaktır.
 11. Seçici kurul tarafından belirlenen 21 adet eser 21 Aralık –21 Ocak tarihleri arasında Hotel Bosnalı’da sergilenecektir.
  Katılım Ücretsizdir.

Başvuru Formu


PDF ve JPG formatları kabul edilir. Dosya boyutu en fazla 10mb olmalıdır.

History

 

Bosnian Salih Efendi builds a mansion by the Seyhan River. Legacy begins.

1889

Catastrophic flood sweeps Adana; the mansion's sturdy walls stand tall.

1930

Mustafa Kemal Atatürk, Celal Bayar grace the mansion. History is written.

1937

Salih Efendi, "father of the poor," passes. City mourns; legend lives on.

1939

Mansion's owners partner with Sabancı Family. "Bossa" born. City prospers.

1952

Halil Avcı acquires the mansion. Restoration breathes life into history.

2005

Esteemed "Special Class" certification achieved. Excellence recognized.

2009

President Abdullah Gül's visit. A certificate of appreciation. Commitment honored.

2010

Global pandemic halts operations. Silence descends; history waits.

2019

Onur Ergezer takes the helm. Visionary restoration. Adana's sole S-Class historic hotel reopens.

2023

Now - A private sanctuary. High wooden ceilings, thick walls, and rare antiques. Big tables, big plates; food shared with a crowd. Cigars, wines, signature cocktails. Art, elegance, tradition, and modernity. A legacy not just preserved but lived.